فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: در طی پذیرایی از زائران پاکستانی در استان، اجازه هیچ گونه سوء استفاده و تسخیر این کار را به هیچ جریان و گروهی نمی دهیم.

به گزارش عصرهامون، سردار حسین معروفی در همایش تجلیل از زائران غیر ایرانی اربعین حسینی  که در حسینیه ثارالله زاهدان برگزار شد، افزود: ما جریانی جز خط ولایت و جریان انقلاب نداریم و اجازه دخالت و به اسم خود کردن پذیرایی از زائران اربعین حسینی را به هیچ گروه و فردی نمی دهیم که بروند و نیرو و خادم مردمی ما را در محل پذیرایی مورد تمسخر قرار دهند.
وی خطاب به خانواده  شهدا، ادامه داد: با مشاهده پیاده روی عظیم اربعین حسینی(ع) مشاهده می کنیم که خون شهدا به هدر نرفته است.
وی تاکید کرد: پیاده روی اربعین، بیداری و هوشیاری جهان اسلام را به دشمنان نشان می دهد.
وی خاطر نشان کرد: فضیلت اربعین برای ما و همه کسانی که دل در گرو اهل بیت(ع) دارند مشخص است، بزرگان ما فضیلت این زیارت مهم را روشن کرده ‌اند، پیاده ‌روی در مسیر زیارت جزو سنت ‌های ائمه(ع) است.
سردار معروفی در ادامه با اشاره به اینکه هیچ مصیبت و هیچ روزی سخت ‌تر از مصیبت آقا امام حسین(ع) و روز عاشورا نیست، افزود: پیاده‌ روی در مسیر زیارت امام حسین(ع) نشان دهنده محبت و ارادت به این امام بزرگوار است.
وی با تاکید بر این مسئله که باید در خصوص علت به وقوع پیوستن عاشورا بیندیشیم، تصریح کرد: اگر در جامعه امروز غفلت کنیم، کربلای جدیدی به وقوع خواهد پیوست.
این مقام مسئول اضافه کرد: اینکه ما چرا باید اربعین و محرم و صفر را زنده نگه داریم به این بر می‌گردد که همه عزت و آبروی ما از محرم و صفر و حرکت در مسیر اهل بیت(ع) بوده و اربعین راهنمایی است تا ما راه درست را گم نکنیم تا به سعادت بشری برسیم.
فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: اگر بخواهیم باور پیدا کنیم که خون شهدای ما به هدر نرفته باید به اربعین بنگریم، حرکت 20 میلیون زائر در مسیر پیاده‌ روی اربعین نشان می‌ دهد که خون شهدای ما به هدر نرفته و تفکر امام و شهدا به بار نشسته است.
وی با بیان اینکه اربعین عزت جهان اسلام است، افزود: هیچ دولت و حکومتی در دنیا توان ایجاد گردهمایی 20 میلیونی را جز مکتب اهل بین(ع) ندارد و این موضوع در پیاده روی اربعین حسینی (ع) شاهد هستیم.
سردار معروفی با اشاره به زائران پاکستانی گفت: امروز زائران پاکستانی با تحمل دشواری ‌های فراوان به مرز ایران در سیستان و بلوچستان می ‌رسند تا از این مسیر به زیارت امام حسین(ع) بروند و این موضوع برای مردم استان افتخاری است که میزبان این زائران عزیز باشند، مردم شیعه و سنی استان ما سال گذشته با محبت و همه توان به پذیرایی از زائران پاکستانی پرداختند اما دشمنان نظام و اسلام با این موضوع مخالفند.
فرمانده سپاه سلمان استان افزود: پذیرایی از زائران اربعین در استان باید همچون گذشته کاملاً مردمی انجام شود چرا که این روش رمز ماندگاری این اقدام حسنه است، کمک به پذیرایی ویژه از زوار پاکستانی در برنامه سپاه استان است اما تاکید داریم که این حرکت باید مردمی باشد و ما تنها پشتیبان هستیم.
وی در پایان از همه دستگاه‌ های سیستان و بلوچستان درخواست کرد تا امسال در کنار نیروهای مردمی که روز به روز درحال افزایش تعداد آنها می باشیم، با تمام توان از ستاد استقبال مردمی از زائران پاکستانی اربعین حسینی حمایت کنند تا این زائران با بهترین خاطره از استان ما به زیارت امام حسین(ع) بروند.

محبت اهل بیت(ع) همچون آتشی در دلهای مردم پاکستان شعله‌ ور است
رایزن اسبق فرهنگی ایران در پاکستان با تاکید بر اینکه پاکستان بی ‌تردید سرزمین اهل بیت(ع) است، گفت: محبت اهل بیت(ع) به ویژه امام حسین(ع) در دلهای مردم پاکستان شعله ‌ور است و این موضوع محدود به اهل تشیع نمی شود.
تقی صادقی افزود: برادران شیعه و اهل سنت پاکستان در ایام محرم در مجالسی پرشور یاد امام حسین(ع) و سایر ائمه را زنده نگه می دارند و این کار سینه به سینه  از قرنها پیش میان مردم پاکستان منتقل شده است.
صادقی خاطرنشان کرد: مردم پاکستان در جریان پیاده ‌روی اربعین با تحمل سختیهای بسیار و با دست خالی در این اجماع بزرگ جهانی حضور می ‌یابند تا به زیارت امام حسین(ع) مشرف شوند، بنده شاهد بودم برخی از آنها تنها زمین کشاورزی خود را به فروش رسانده‌ اند تا هزینه حضور آنها در مراسم اربعین امام حسین(ع) تامین شود.
رایزن اسبق فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان به جریان بیداری اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمنان اسلام سعی کردند با ماجرای سوریه موج بیداری اسلامی را منحرف کنند اما امروز به برکت خون شهدای جبهه مقاومت که بخشی از آنها شهدای زینبیون هستند، نقشه‌ های آنها خنثی شده است.
صادقی افزود: با وجود همه تهدیدهایی که در پاکستان وجود دارد در ایام محرم عزاداری گسترده‌ای توسط مردم شیعه و سنی پاکستان برپا می‌ شود و هیچ کشوری جز پاکستان وجود ندارد که جمعیت غالب آن اهل سنت باشند و عزاداری های گسترده برای امام حسین(ع) در آن برگزار شود و روزهای عاشورا و تاسوعا تعطیل باشد.
رایزن اسبق فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان با بیان این مطلب که پذیرایی روز اربعین از زائران امام حسین(ع) در پاکستان، برعهده برادران اهل سنت است، صریح کرد: اربعین می ‌تواند نقطه شروع جدیدی باشد و ظرفیت مردم پاکستان را به جبهه مقاومت ملحق کند، تنها باید راهی برای به فعلیت رساندن ظرفیت مردم عاشق اهل بیت(ع) این کشور بیابیم.
شایان ذکر است در پایان این مراسم از خادمان زائران غیر ایرانی به دست خانواده شهدا تجلیل و تقدیر شد.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :