احمد راهداری

زاهدان- امام جمعه موقت زاهدان گفت: امروز همه دنیا می دانند که تفکر سلطه جویانه و استکباری آمریکا خلاف انسانیت و حقوق بشر واقعی است.

 حجت الاسلام احمد راهداری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته زاهدان که در مصلای قدس برگزار شد، ضمن تبریک عید سعید فطر اظهار داشت: ماه مبارک رمضان با همه زیبایی هایش به اتمام رسید و حالا وقت آن رسیده که از اثرات و خوبی های این ماه برای بقیه سال استفاده کنیم.

وی افزود: خوشا به حال کسانی که از این فرصت مغتنم به خوبی استفاده کردند و قطعا اثرات مثبت روحی و معنوی این ماه عزیز را در بقیه سال و در مراحل مختلف زندگی خود به خوبی ملاحظه می کنند.

وی گفت: باید حواسمان باشد که فضیلت های ماه مبارک رمضان در تمامی سال همراه ما باشد و البته که براداران و خواهران مومن رنگ و بوی رمضان و ثواب این ماه پر برکت را تا سال بعد و رمضان بعد حفظ می کنند.

امام جمعه موقت زاهدان با توصیه حجاب به خواهران و مراقبت چشم به برادران خاطر نشان کرد: باید حواسمان باشد که در طول سال اثرات این ماه مبارک را حفظ کنیم و چشم و دست و زبان خود را از گناه دور نگه داریم.

وی با اشاره به هفته حقوق بشر آمریکایی ادامه داد: هفته دوم تیر ماه در تاریخ جمهوری اسلامی ایران، هفته‌ای پر از حوادث ناگوار است که هر یک از آنها کافی است که معنی حقوق بشر آمریکایی را به خوبی درک کنیم.

وی گفت: در این هفته جنایاتی با حمایت مدعیان جهانی در حق مردم ایران شده است که باید آسودگی را از وجدان بشریت بگیرد اما ظاهرا کسانی که شعار حقوق بشر را سر می دهند چشمانشان این وقایع را نمی بیند.

حجت الاسلام راهداری افزود: از جمله این جنایات می‌توان به بمباران شیمیایی سردشت، فاجعه هفتم تیر و حمله به هواپیمای مسافربری ایران اشاره کرد که برخی مستقیم از سوی دولت آمریکا انجام شده است و برخی دیگر نیز از سوی گروه​ها و رژیم​هایی که مورد حمایت آمریکا هستند صورت پذیرفته است.

وی گفت: علاوه بر این موارد می توان به سوءقصد به جان رهبر معظم انقلاب در تاریخ ۶ تیر سال ۶۰، شهادت آیت الله صدوقی در تاریخ ۱۱ تیر ماه سال ۶۱ و موارد دیگر را هم اضافه کرد که همه این موارد نشان دهنده حقوق بشر آمریکایی ها است.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها سال هاست که به دروغ شعار حقوق بشر سر می دهند، خاطر نشان کرد: همه دنیا باید بدانند که تفکر سلطه جویانه و استکباری آمریکا خلاف انسانیت و حقوق بشر واقعی است.

امام جمعه موقت زاهدان گفت: یکی دیگر از تناقضات موجود در ادعاهای آمریکایی ها و غربی ها در مورد حقوق بشر اتفاقاتی است که این روزها در فلسطین، عراق، سوریه و یمن اتفاق می افتد.

وی خاطر نشان کرد: امروز هزاران نفر در یمن گرفتار بیماری و قحطی هستند اما مدعیان دروغین حقوق بشر حتی اجازه ارسال دارو را هم به آن ها نمی‌دهند و یا کشتار این همه فلسطینی در نوار غزه و دیگر جنایاتی که در نقاط مختلف جهان در حال وقوع است، ماهیت اصلی حقوق بشر آمریکایی را به خوبی نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: در واقع امروز همه می دانند که حقوق بشر آمریکایی نماد جنایت و کشتار مردم بی‌پناه دنیا است و دیگر بر هیچ کسی در جهان پوشیده نیست که آمریکا و پیروانش جز ظلم و جنایت کاری در جهان ندارند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :