نخستین دیدار اعضای خانواده شهید محمد سعید محققی از شهدای تازه تفحص شده با پیکر مطهر او بعد از ۳۳ سال از شهادتش در معراج شهدا برگزار شد.

 مراسم نخستین دیدار خانواده شهید تازه تفحص شده، «شهید محمد سعید محققی» از شهدای 8سال دفاع مقدس، عصر امروز سه شنبه  10 اسفندماه 95در معراج شهدای مرکز برگزار شد.

در این مراسم که سردار محمد حسن محققی و دکتر محمد علی محقق برادران, 2 خواهر و بستگان شهید حضور داشتند, پس از گذشت 33 سال چشم انتظاری و بی خبری از شهیدشان با پیکر مطهر او دیدار و وداع کردند.

پیکر مطهر این شهید 24 ساله طی عملیات تفحص اخیر توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در قبرستان الحطین عراق کشف شده و بعد از گذشت 33 سال از شهادتش به زادگاهش بازگشت. هویت این پیکر مطهر از طریق آزمایشDNA شناسایی شد.

شهید محمد سعید محققی در عملیات والفجر یک در سن 24 سالگی در  فروردین ماه 1362 در منطقه فکه، آسمانی شد.

وی در دوران تحصیل ابتدایی به همراه خانواده به تهران هجرت کرد و در این شهر  به ادمه تحصیل پرداخت. وی در جریان شکل‌گیری نهضت اسلامی امام روح‌الله (ره)  به صف مبارزان علیه نظام استبدادی رژیم منحوط پهلوی پیوست و با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران  با عضویت در بسیج مسجد موسی بن جعفر (ع) فعالیت‌‌های خود را ادامه داد. شهید محمد سعید محققی  با شروع جنگ تحمیلی با فراگیری دوره های آموزش نظامی به گردان حنین لشکر 27 محمد رسول الله پیوست و عازم جبهه‌های نبرد علیه نیروهای متجاوز بعثی شد. هم‌رزمان و همسنگران شهید محققی خاطرات بسیاری از رشادت‌ها و ایثارگری‌ها و جان‌فشانی‌های این شهید والامقام در ذهن و دل خود دارند.

شهید محققی سرانجام در جریان عملیات والفجر یک فروردین 1362 در منطقه فکه به فیض شهادت نائل آمد و آسمانی شد. پیکر پاک این شهید 33 سال در منطقه عملیاتی فکه بر جای ماند و به تازگی به تهران انتقال یافته است.

نخستین دیدار با پیکر شهید محققی پس از ۳۳سال +فیلم و عکس

مراسم وداع با پیکر شهید محمد سعید محققی روز پنج‌شنبه 12 اسفندماه همزمان با شام شهادت حضرت زهرا(س) در مسجد علی بن موسی الرضا (ع) واقع در میدان شهدا خیابان قادری پس از نماز مغرب و عشاء برگزار می‌شود.

مراسم تشییع پیکر شهید محمد سعید محققی روز جمعه مورخه 13 اسفندماه جاری از مسجد موسی‌بن‌ جعفر(ع) به نشانی خیابان منیریه، چهارراه لشکر به سمت قطعه 29 بهشت‌زهرا ( س) برگزار می‌شود.

همچنین مراسم یادبود این شهید والامقام روز یک‌شنبه 15 اسفندماه جاری ساعت 15 الی 16:30 در مسجد‌الشهدا در اتوبان شهید محلاتی برگزار می‌شود.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :